Vytinės juostelės, skirtos folkloriniams batams

18,00 €
Prekės kodas: 724

* Ši prekė gaminama tik ją užsakius. Norint pasitikslinti gamybos terminą rašykite mums el. paštu amatukraite@amatukraite.lt

AR

Prekės aprašymas

Vytinės juostelės, skirtos folkloriniams batams. 100% vilna, 2 vnt.

Jei prekės nėra sandėlyje, gamybos terminas iki 14 dienų.

Vytinis - archaiškas audimo būdas, paplitęs visame pasaulyje. Manoma, kad jam daugiau kaip 6000 metų. Lietuvoje rasta Prienų raj. Medžionių piliakalnyje VI a. Audimui naudojamos primityvios priemonės – plokščios „kaladėlės“ (5 cm x 5 cm).
Lietuvių kultūroje juostos be praktinės reikšmės (kaip virvė, raištis, diržas, susijuosti drabužius, susirišti nuometus) turėjo ir simbolinę reikšmę. Objekto aprišimas juosta arba jos pririšimas apsaugo objektą nuo „piktų jėgų“. Juostomis ar juostelėmis apjuosdavo įvairias apeigines dovanas: krikštynų, vestuvių, laidotuvių. Juostos dovanojimas reikšdavo artumą, simpatiją, draugystę.

Simbolių reikšmės:
Žalčiukas gyvybingumo ir vaisingumo ženklas, galintis „iš dangaus ištraukti lietų“. Gali būti kaip tarpininkas tarp žemės ir dangaus. Žalčiukas asocijavosi su sveikata, laime ir mirusiųjų globa. Tai Saulės ir vyriškumo ženklas. Kryžius simbolizuoja žemišką ir dangišką ugnį, Saulę. Taip pat galėjo reikšti užmezgimą, užrišimą, apsaugą, globą, gerus linkėjimus (dvasinės saugos jėgą).
Rombai simbolizuoja Žemę, vaisingumą, gali būti Saulės ženklu. Dar rombas galėjo reikšti dangaus (dievo) akį. Tai moteriškumo simbolis. Eglutė dar vadinama „laimės šluotele“ buvo nemirtingumo simbolis, nes tai amžinai žaliuojantis medis. Eglutės simbolis saugojo nuo blogio, reiškė laimės palinkėjimą. „Eglė“ lietuviams taip pat siejasi su moteriškumu.

Vytinės juostelės, skirtos folkloriniams batams

Daugiau peržiūrų

[profiler]
Memory usage: real: 32768000, emalloc: 32272712
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem