Pintas krepšelis, 31 x 10 x 31 cm

27,00 €
Prekės kodas: 2124
Produkto kategorijos: Krepšiai; Pinti gaminiai ;

* Ši prekė gaminama tik ją užsakius. Norint pasitikslinti gamybos terminą rašykite mums el. paštu amatukraite@amatukraite.lt

AR

Prekės aprašymas

Pintas krepšelis vaisiams, daržovėms. Krepšelio skersmuo ~ 31 cm, aukštis be rankenos ~ 10 cm, su rankena ~ 31 cm.

Pynimas yra vienas seniausių amatų pasaulyje. Manoma, kad seniausiam Egipte rastam pintam krepšiui gali būti net 12000 metų. Viduramžiais pynimo amatas itin išpopuliarėjo Šiaurės Europoje ir Didžiojoje Britanijoje.
Senovėje Lietuvoje pynėją turėjo kiekvienas kaimas. Pinti krepšiai būdavo naudojami įvairioms daržovėms, vaisiams , uogoms ar grybams rinkti ir laikyti. Būdavo pinama ir kitų buičiai reikalingų reikmenų, tokių kaip lopšiai, sėtuvės, sūrinės, vyžos , bamblės ir kt. Pinama dažniausiai iš karklo vytelių. Jų Lietuvoje yra 18 rūšių. Labiausiai paplitę krūminiai karklai. Jų vytelės dažniausiai ir naudojamos pynimui.
Tobulėjant technologijoms, atsirandant naujoms medžiagoms, pynimas praktiškai nepakito. Jis iki šiol atliekamas rankomis, nenaudojant dažų, klijų, vinių ir kt. (išskyrus baldus)

Tai rankų darbo unikalus gaminys, pinamas iš tuo metu turimos spalvos vytelių, todėl spalva gali skirtis nuo nuotraukoje parodytos. Norint sužinoti, kokios spalvos yra krepšys, prašome teirautis.
Jei prekės nebus sandėlyje, gamybos terminas - 1-2 savaitės.

Pintas krepšelis, 31 x 10 x 31 cm

Daugiau peržiūrų