Indas su keltų, baltų ornamentu 15,5 cm x 7,5 cm

18,00 €
Prekės kodas: 96

AR

Prekės aprašymas

Rankų darbo indas su keltų, baltų ornamentu ant dugno. Indas yra ant 3 kojelių. Tinka maisto produktams: saldainiams, sausainiams, riešutams ir kt. Diametras 15,5 cm, aukštis – 7,5 cm.

Juodoji keramika yra pats seniausias molio degimo būdas. Keraminio gaminio degimo procesas vyksta žemėje sumūrytoje krosnyje. Krosnies temperatūrai pasiekus 1000 laipsnių karščio, keramika yra išdegusi ir švyti. Tuomet hermetizuojamas kaminas - uždengiama plokšte, užpilama žemėmis. Sumažinus žarijų kiekį, į pakurą dedamos smalinės (spygliuočių) malkos. Jos taip pat užpilamos žemėmis ir taip sustabdomas oras. Prasideda rūkimo procesas, kuris tęsiasi parą laiko. Dūmai uždaro molio poras ir nudažo gaminį juoda spalva. Juoda spalva yra per visą molio storį. Daugelis gaminių yra puošti specialia technologija įmušant žalvarį. Per laiką žalvaris gali šiek tiek oksiduotis.

Lietuva viena iš nedaugelio šalių, išsaugojusi juodosios keramikos amatą. Šios keramikos gaminiai Lietuvoje žinomi nuo neolito laikų. Daugiausia juodosios keramikos radinių iškasama Prūsijos teritorijoje, nors Viduramžiais jos gaminiai buvo populiarūs šiaurės bei rytų Europoje.


Jei prekės nebus sandėlyje, gamybos terminas 2-3 savaitės.

Indas su keltų, baltų ornamentu 15,5 cm x 7,5 cm

Daugiau peržiūrų

[profiler]
Memory usage: real: 34340864, emalloc: 33794336
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem