Ąsotėlis su medine rankena 11 cm x 12 cm

16,00 €
Prekės kodas: 120

AR

Prekės aprašymas

Rankų darbo ąsotėlis su medine rankena, puoštas žalvariniu saulės ženklu. Aukštis - 11 cm, diametras – 12 cm, tapla apie 0,5 L.

Juodoji keramika yra pats seniausias molio degimo būdas. Keraminio gaminio degimo procesas vyksta žemėje sumūrytoje krosnyje. Krosnies temperatūrai pasiekus 1000 laipsnių karščio, keramika yra išdegusi ir švyti. Tuomet hermetizuojamas kaminas - uždengiama plokšte, užpilama žemėmis. Sumažinus žarijų kiekį, į pakurą dedamos smalinės (spygliuočių) malkos. Jos taip pat užpilamos žemėmis ir taip sustabdomas oras. Prasideda rūkimo procesas, kuris tęsiasi parą laiko. Dūmai uždaro molio poras ir nudažo gaminį juoda spalva. Juoda spalva yra per visą molio storį. Daugelis gaminių yra puošti specialia technologija įmušant žalvarį. Per laiką žalvaris gali šiek tiek oksiduotis.

Lietuva viena iš nedaugelio šalių, išsaugojusi juodosios keramikos amatą. Šios keramikos gaminiai Lietuvoje žinomi nuo neolito laikų. Daugiausia juodosios keramikos radinių iškasama Prūsijos teritorijoje, nors Viduramžiais jos gaminiai buvo populiarūs šiaurės bei rytų Europoje.

Jei prekės nebus sandėlyje, gamybos terminas 2-3 savaitės.

Ąsotėlis su medine rankena 11 cm x 12 cm

Daugiau peržiūrų

[profiler]
Memory usage: real: 34340864, emalloc: 33597304
Code ProfilerTimeCntEmallocRealMem